Nagdos Logo
Paylaş
WEB YAZILIM

WEB YAZILIM

Fantastik Fikirlere, Akıllı Çözümler Sunuyoruz.

FİKİRLERİNİZİ WEB İÇİN YENİDEN YAZALIM.

Web Yazılım

İnternet ortamında, bilginin işlenmesi süreciyle gerçekleşen ve bilgisayar üzerinde açılabilen, çalıştırılabilen çok çeşitli amaçlara uygun hazırlanmış özellikleri kapsayan, kurulum-işleyiş-kapasite-ayrıştırma-birleştirme işlemleri gibi fonksiyonları bünyesinde barındıran, titizlikle ve uzman kişiler tarafından kurgulanarak yazılan programların tamamına Web Yazılım denir.

Bilgisayar ve internet teknolojisinin her geçen gün artmasıyla Web Yazılım büyük önem kazanmıştır. Bu uygulamalar için kullanan programları hazırlamak için yazılım dillerine duyulan ilgi ve ihtiyaca uygun yazılım geliştirme çalışmaları da artmıştır. Web Yazılım yapımı iki aşamadan meydana gelir.

Ön Yüz: Kullanıcının görebildiği kısımdır. Logo, Slogan, Web Site İçeriği gibi görsel kısımları içerir

Arka Yüz: Kullanıcının göremediği, çeşitli işlevi olan programlama teknikleri ve uygun yazılım dili kullanılarak hazırlanan ve alt yapı olarak bilinen kısmıdır.

Web Yazılım Uygulama Şekli ve İşlevleri, bakımında 3 gruba ayrılır:

Sistem Yazılımları: Bilgisayar ortamında programların çalışmasını sağlamak ve yazılım donanımı ile uygun işlevsellikleri kullanıcıya kazandırmak için hazırlanan yazılım dilidir. Konunun uzmanı yazılımcıların, bu yazılımlar üzerinde gerekli ve istediği değişikliği (ekleme-çıkarma) yapabileceği, farklı uygulamalara izin verecek şekilde tasarlanmışlardır. Aygıt sürücüleri, işletim sistemi çeşitleri, farklı sunucuları, farklı ihtiyaçları karşılayacak hizmet programları ve pencere sistemleri mevcuttur.

Uygulama Yazılımları: En önemli yazılımların işletim sistemi Uygulama Yazılımları arasında yer alır. Bu sistemdeki yazılımlar, kullanıcıya büyük kolaylıklar getirecek şekilde ve kişisel faaliyetlerini yürütme sürecine nitelik kazandırmak ve yardımcı olmak üzere tasarlanarak yazılırlar.

Hizmet Yazılımları ve Özel Yazılımlar: Kişilerin veya şirketlerin amacına uygun olarak ve ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak üzere; kişiye veya kurusal şirkete özel olarak tasarlanan yazılım türüdür. Söz konusu amaca göre özel programlama tekniği ile oluşturulan yazılım bir ya da binlerce sayfadan oluşabilir.

Gelişmiş yazılım ağları sayesinde dünya çapında pek çok kullanıcının faydalandığı, bağlantı kurduğu, paylaşımda bulunduğu, ticaret veya alışveriş yaptığı, eğitim verdiği-aldığı, kendini, kurumsal kimliğini, markasını, ürününü veya hizmetini tanıttığı Web Yazılım örnekleri vardır. Bunlar Facebook, Yahoo, Twitter, gibi hizmet yazılımları ve özel yazılımlardır.

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !