Nagdos Logo
Paylaş
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Müşterilerinize Birinci Kaynaktan Ulaşın.

GERÇEK HEDEF KİTLENİZE ULAŞIN.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya, internet ortamında günün her saatinde gezinen milyonlarca insanın; birbiriyle bağlantı kurmasını kolaylaştıran, paylaşımlar yapılmasını sağlayan, çeşitli faaliyetlere yönelik diyaloglar kurduran, pazarlama ve satış aracı olarak da kullanılan, çok farklı amaçlara hizmet veren ve zengin sosyal hesap seçenekleri içeren en etkili iletişim platformudur.

Sosyal Medya Yönetimi, söz konusu amaçları içeren sosyal medya hesaplarının kullanılma sürecindeki işleyişin takibi, iletişim akışının sürekliliği, verilmek istenen mesajlar veya alınan mesajlara yapılan geri dönüşler ile her aşamada ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar karşısında yapılacak müdahaleyi içeren fonksiyonların stratejik takibidir.

Sosyal Medya Hesapları, Facebook, Twitter, Linkedin, İnstagram,.. gibi farklı amaçla çeşitli kitlelere hitap ederler. Kurumsal firma, marka, ürün veya hizmet satışı, tanıtımı gibi çeşitli kolaylıklar sağladığı gibi; kişisel hesaplar da olabilir.

Stratejik taktikler gerektiren sosyal medya yönetimi, her çalışmada olduğu gibi bazı aşamalardan geçerek yapılır:

Hedef Kitle Belirleme: Kurumsal şirketlerin marka bilinilirliğini ön plana taşımaları ve üst sıralarda tutmaları açısından önemli rol oynar. Böylece markanın ulaştığı hedef kitle ve müşteri sayısı artar. İmajın sunduğu kalite ve güvenilirlik, prestij kapılarını aralar. Bu başarı, bir adım önde olmak demektir.

İçerik Yönetimi: Etkili yöntemler ve anlaşılır bir dil kullanarak kullanılan sosyal medya hesapları, markanın değerini iki kat artırır. Hesaplarını profesyonel kullanan şirketlerin hedeflediği beklentiler hızla gerçekleşir.

Diyalog Yönetimi: Verilmek istenen mesaj kullanıcıya ulaştığında karşılıklı diyalog başlıyorsa, izlenen yol başarı yoludur. Markanın kullanıcıları, takipçileri görüşlerini, yorumlarını, beğenilerini ve eleştrilerini sosyal hesaplar aracılığıyla ne kadar çok belirtirse; yapılan paylaşımlardaki etkileşim gücü açığa çıkar. Tüketicinin olumlu ve olumsuz isteklerini bilmek, marka çalışmalarına doğru yönü verecektir.

Rakip Analizi: sosyal medya hesaplarında rakip markaların çalışmaları, onların amacına yönelik geri dönen kullanıcı sonuçları, sizin markanızın tanıtımındaki eksiklikleri görüp tamamlamanıza fırsat verir.

Reklam Yönetimi: İnternet ortamında marka reklamınızı yapmak daha kolay, hızlı ve sonuca odaklıdır. Ekonomik yönden maliyeti düşüktür.

Analytics: Ziyaretçilerin siteye ulaşma ve giriş bilgilerini içerir.

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !