Nagdos Logo
Paylaş
KURUMSAL KİMLİK TASARIM

KURUMSAL KİMLİK TASARIM

Kurumsal imajınızla ilk izlenim de etkileyin.

İLK GÖRÜŞTE AŞK'A İNANIN.

Kurumsal Kimlik Tasarım

Pazarlama sektöründe faaliyet gösteren ticaret veya hizmette en kalitelisini sunma kaygısı olan, kâr amacı güden, tanınmak isteyen ve liderlik yarışında olan her şirket Kurumsal Kimlik sahibidir ve ulaşmak istediği hedef kitle karşısında bir duruşu ve imajı vardır. Bu imajın profesyonel yöntemler kullanılarak en etkili biçimde alıcıya ulaştırılması Kurumsal Kimlik Tasarımı ile gerçekleşir.

Kurumsal Kimlik taşıdığı markanın imzasıdır. Bu imzayı bir araya getiren unsurların her biri ayrı önem taşır ve tasarım aşamasında verilmek istenen marka mesajı doğrultusunda tek tek, en ince ayrıntısına kadar ele alınırlar. Asıl amaç, hedef kitle üzerinde pozitif duygular uyandırmaktır. Tasarımda anlamlandırılan her ayrıntının birbiriyle uyumu değerlendirilir. Uygulamaya konulan tasarım çalışmaları dinamik yapısı sayesinde; misyon ve vizyon sahibi kurumsal firmaya prestij kazandırır.

Logo ve Slogan: Logo ve Slogan kurumsal kimliğin olmazsa olmazıdır. Logo, kurumsal firmayı, markayı veya hizmeti en iyi tanıtan, bilinirlik ömrünü uzatan, amacını ve işlevini somut kıvama getiren ve hiç değişmeyen fotoğrafıdır adeta. Ürün, hizmet veya markanın zihinlerde canlanan ilk ve son şeklidir. Farklılık yaratır. Tanınmayı sağlar, bilinilirliği artırır, ve Rakip firmanın benzerlik gösteren çeşitlerinden, en etkili şekilde ayırt edilmesini sağlar. Slogan aynı işlevleri pekiştiren yazılı ve özgün mesajdır. Özgün bir deyiş veya sözcükler topluluğu gibi görünse de, markanın ikici adıdır.

Renk Uyumu: Kurumsal kimlik tasarımında seçilecek renkler, marka tanıtımının her aşamasında yer alacak ve renkle zihinlerde kalıcı yer bulması sağlanacaktır. Tüketiciye gönderilmesi gereken mesajın duygusal boyutunu renkler oluşturur. Her rengi farklı anlam taşır.

Reklam Unsuru Materyaller: Markayı tüketiciye ulaştırmanın en etkili yollarından birisi de imajı hissettirme ve canlı tutma faaliyetleri olan reklam aşamasıdır. Markanın logosunu ve sloganının basılı olduğu kartvizitler, katalog ve broşürler, el ilanları, marka tanıtım ve ürün çeşitliliğini kapsayan dergiler, takvim, ajanda basımı; cezbedici kampanya ve fırsatların sosyal medya hesaplarında ve ilan panolarında yer alması Kurumsal Kimlik Tasarımı kapsamında, imajı özelleştirir ve aktarılma sürecine hız kazandırır.

Gelin, sizi ve firmanızı bize anlatın, kurumsal kimlik tasarlama işlemlerini bize bırakın. Markanıza seviye attıracak, prestik kazandıracak, rakiplerinize fark atacak, ve sizi her zaman bir adım öne taşıyacak kurumsal kimlik çalışmanızı yapalım.

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !