Nagdos Logo
Paylaş
HOSTİNG & DOMAİN

HOSTİNG & DOMAİN

Web Barındırma Tecrübe, Emek ve Özveri İster

SİTENİZİN KESİNTİSİZ OLSUN.

Hosting Domain

Hosting Hizmetleri

Online dünyada yer almak ve pazarlama stratejisini profesyonel bir boyuta taşımak adına kesinlikle bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Bu ihtiyacınıza yanıt bulabilmek adına öncelikli olarak bir domain yani alan adı sahibi olmanız gerekiyor. Akabinde, web sitenize ait dosyaların tamamının hosting alanına dahil edilmesi gerekiyor. Sahip olunan dosyaların saklandığı ve paylaşıma sunulduğu alan genel adı ile hosting adı verilmektedir. Hosting hizmeti sunan çok sayıda firma var ve bu konuda ihtiyacınız olan desteği Nagdos Dijital olarak bizler de profesyonel bir şekilde sağlamaya devam ediyoruz.

Domain Nedir?

Domain, online dünyada sahip olduğunuz web sitesinin tanımlanmış halidir. Basit bir tanım yapacak olursak eğer, arama motorları aracılığı ile aratılan ve yalnızca size ait olan isimlerdir. Alan adlarını belli bir süreliğine olmak kaydı ile kiralayabiliyor ve devam etmek istediğiniz takdirde bu süreyi uzatabiliyor, yenileyebiliyorsunuz. Alan adlarının süresiz olarak satın alınması ya da kiralanması gibi bir durum ise söz konusu değildir. Alan adları, web sitesinin sunacağı hizmete ve sahip olduğu konsepte bağlı olarak kendi içinde(uzantı) bölümlere ayrılmış durumda.

.Com: Birçoklarımızın en çok karşılaştığı ve tercih ettiği uzantılardan bir tanesidir. Ticari amaç için hizmet veren siteler için tercih edilmelidir. Elbette böyle bir zorunluluk yok ancak uzantının aslolan karşılığı budur.

.Net: Bilgi içerikli sitelerin sahip olduğu uzantıdır. Network kısaltması olarak da biliniyor ve nitelendiriliyor.

.Org: Bu uzantıya sahip online adresler herhangi bir şekilde ticari amaç gütmezler.

Domain isimlendirmeleri ülkelere özel belirlenmiştir. Basit bir örnek verecek olursak eğer ‘’com.tr’’de yer alan ‘’tr’’ bölümü Türkiye’ye karşılık geliyor.

Hosting&Domain Hizmetleri

Domain kaydı, hosting hizmetleri, domain kayıt süresinin uzatılması ve bu konuda alabileceğiniz birçok hizmet, Nagdos Dijital ailesi tarafından sizlere sunuluyor. Uygun rakamların yanı sıra profesyonel ekibimiz bu süreçte sizlere bilgi aktarımında da bulunuyor ve süreci çok daha hızlı hale getirebilmek adına elinden gelenin çok daha fazlasını yapıyor. Bir web sitesi sahibi iseniz ya da online dünyaya henüz adım atacak iseniz domain ve hosting hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır. Profesyonel yardım almak ve daha hızlı bir süreç ile sonuca ulaşmak istiyorsanız eğer sizler de ajansımız ile iletişime geçebilir ve taleplerinizi detayları bir şekilde iletebilirsiniz.

Alan adı kaydında yaşadığınız sorunlar, sorgulama işlemleri ve çok daha fazlası için profesyonel desteğe ihtiyacınız olduğu her an yanınızdayız…

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !