Nagdos Logo
Paylaş
GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS

En Verimli Reklam Harcaması.

İŞLETMENİZ HIZLA YÜKSELSİN.

Google Adwords

Google Adwords, Pazarlama ve Satış Stratejisi olarak Global (dünya çapında) kapsamda bir işleyiş sistemine sahip olan ve hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajın, çok işlevli yöntemler kullanılarak tasarlandığı, metin içerikli en gelişmiş Reklam Modeli’dir.

Google Adwords’un İşleyişi:

Tıklanma değerleri baz alınarak kullanılan geliştirilmiş bir reklam sistemidir. Reklam verenler, sadece aldıkları tıklanma sayısı başına ücret öderler. Elde edilen istatistiksel veriler sayesinde takibi doğru ve kolay yapılabilir. Yapılan sayısal ölçümler sayesinde performans değerlendirmesi kolaylaşır. Bu özellikleri sayesinde, olumlu veya olumsuz sonuçlar, izlenen yol ve yöntemi değiştirme geliştirme müdahalesine izin verir.

Google Adwords’un Gerekliliği:

Google Adwords platformunda yayınlanan reklamlarda Nokta Atışı etkili mesaj iletimi özelliği kullanılarak, var olan müşteri ve ziyaretçi potansiyelindeki oran istenilen seviyeye taşınabilir. Yalnızca var olan hedef kitledeki artışı sağlamakla kalmaz, yeni ve farklı hedef kitlelerde de portföy edinme şansı yakalanır. Yeni kullanıcı yeni ziyaretçi getirir. Yeni ziyaretçi yeni müşteri demektir. Global reklamcılık sistemiyle işleyen bu sistem; reklam, tanıtım ve pazarlama sürecinde, Dünyaya Açılan Pencere vazifesi görür.

Google Adwords Ortamında Rekabet:

İnterenet ortamındaki güçlü rekabet ve rakiplerin yarışı her alanda olduğu gibi, reklam alanında daha hızlı ve aralıksız liderlik sıralamasında bir adım öne çıkma, üst sıralarda görüntülenme mücadelesi vardır. Sistemin işleyişi, markanın tanınarak başarıyı yakalaması ve prestij kazanması yolunda atılması gereken adımlar hakkında ipucu verir. Rakip firmaların bu konuda neler yapabildiklerini daha net görür ve tercih edilme kriterlerinizi artırmak için ne gibi alternatifler üretebileceğiniz hakkında bilgi sahibi olursunuz. Rekabet ortamında kararlı olmak ve ne istediğinizi çok ayrıntılı bilmek gerekir. Beklentinizi hedef kitleye en çabuk şekilde ve net olarak Google Adwords ortamında, etkin mesaj ve içerikli reklamlarla ulaştırabilirsiniz.

Google Adwords ve Etkili Reklam Sunumu:

Verilmek istenen asıl mesajı iletecek Anahtar Kelime ve sözcük öbekleri net, dikkat çekici ve keskin özellikte seçilmelidir. Arama motorlarının tarama lokasyonundan geçerek üst sıralara gelecek reklamlar, içerik açısından da doğru hedef kitlenin, gerçek beklentisini karşılamış olacaktır.

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !