Nagdos Logo
Paylaş
Web Site Tasa..

Web Site Tasarımı

Web site tasarımı alanında profesyonel çözümler su..

Web Site Tasarımı Resmi

Profesyonel Web Site Tasarımı, bilgisayar teknolojisinin vazgeçilmez bir noktaya geldiği günümüzde; bir kurum veya kişi hakkında detaylı bilgi, tarihçe, içerik, tanıtım, misyon (varoluş nedeni), vizyon (kuruluşta belirlenen gelecek hedefleri) gibi etkili unsurların belirli bir düzen, uyum ve ahenk materyalleri ile birleştirip ilgi çekici bir kimlik haline getirildiği ve internet ortamında hedef kitleye ulaştırılan sunum platformudur.

Web Site Tasarımı, ilgi çekmesi istenen kimliğin amacına uygun şekilde teknik bilgi, özel yetenek ve beceri kriterlerini bir araya getirmek suretiyle okuyucuyu etkileyecek kıvama getirme sürecidir. Bu süreçte izlenmesi gereken aşama ve yöntemler büyük önem taşır.

Kimlik Araştırma Aşaması: Site tasarımı çalışmalarına başlarken, içerik hakkında net bilgi sahibi olmak ve ulaşacağı hedef kitleyi bilerek, etkileme yöntemleri doğru tespit etmek gerekir. Tasarımı yapılacak olan site, kişisel bir web site ya da bir firma, ürün, marka veya bir hizmet de olabilir.    

Kod Yapısı Belirleme: Kurulacak olan web sitenin kod yapısı oluşturulur. Kod yazmak için kullanılabilecek çeşitli programlama dilleri vardır. Site yapısına en uygun olacak programlama dili, avantajlı veya dezavantajlı özellikleri kıyaslanarak belirlenir.

İçerik Yapısı ve Uygulama Bölümü: Sade ve kolay anlaşılır ancak etkili bir içerik aktarımı, kullanıcı memnuniyeti açısından şarttır. Sitede verilmek istenen asıl mesaj somut ve kalıcı hale getirilmelidir. Uygun boyutlarda ve çözünürlüğü yüksek resimler ve kaliteli videolar kullanarak site içeriğine görsel zenginlik kazandırılır. Verilen imaja uygun renkler kullanılmalı, yazı tipi ve boyutu standartları belirli ölçülerde olmalıdır.

Standartlara Uygunluk: Web site tasarımı tamamlandığında sorunsuz çalışma ve performans denetimi için uluslar arası standartlara uygunluk test edilir. Söz konusu sitenin Arama Motoru Optimizasyonu’nda üst sıralarda yer alabilmesi sağlanır.

Uygulama Bölümü:  Tanıtımını olması gerekenden daha iyi yapan sitenin web tasarımı başarılıdır. Belirli periyotlarda gerekli güncellemeler yapılmalıdır. Kullanıcı istekleri, müşteri talepleri doğrultusunda, site içi değişiklikler, düzenleme ve eklemeler yapılabilmelidir.

Destek Ünitesi: Kullanıcının merak ettiği, yorum iletebileceği her konuda ulaşabileceği bir cevap vericisi olmalıdır.

 

05.03.2018 00:02:27

YAZI OKU

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !