Nagdos Logo
Paylaş
ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Siz Müşterilerinizi Aramayın, Müşterileriniz Sizleri Arasın.

ARTIK GÖZÜNÜZ YÜKSEKLERDE OLSUN.

Arama Motoru Optimizasyonu

Teknolojik alanda yapılan aralıksız çalışmaların ve gelişmelerin hızla arttığı günümüzde, internet ortamı en güçlü denge belirleme unsuru haline gelmiştir. Her türlü paylaşımın büyük yarışlara dönüştüğü geniş ve uzun bir kulvar oluşmuştur. Söz konusu kulvar; kişisel olsun kurumsal olsun her kesimi kapsayan büyük bir Pazar payı oluşturmuştur.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

İnternetin gelişmiş ağlarında herkesin veya her kesimin, alıcıya iletmek istediği en etkili mesajlarının; en üst sıralarda yer alması, kolay bulunabilir ve ulaşılabilir olması, her daim içerik ziyaretine uğramasını sağlamak için kullanılan, özel teknikle geliştirilmiş Tarama Tekniği’dir.

Arma Motoru Optimizasyonu’nun (SEO) Önemi:

Arama motorlarında yapılan tarama sonucu bulunabilirlik özelliğini artırmak ve yapılan aramaları üst sıralarda görülebilir pozisyona getirmek için kullanılması gereken bir takım Tarama Tekniğine Uyumluluk Kriterleri ve Yöntemleri mevcuttur. Bu kriter ve yöntemlerin uygulama stratejileri, site içi veya site dışı düzenlemeler yapmak suretiyle; hızlı ve kolay bulunabilirlik sağlayan özellikler kazandırır.

SEO Bulunabilirlik Kriterleri ve Uygulama Teknikleri:

Web Site, Kullanıcıya en etkili mesajı göndermek için (ürün veya hizmet faktörü içeren marka tanıtımı yaparak prestij kazanmak, bilinirliği artırarak daha fazla hedef kitleye ulaşmak, müşteri memnuniyeti odaklı portföyü üst seviyelere taşıyarak gelişmiş pazarlama stratejieri ile satışı ve kazanç trendlerini yükseltmek gibi) kaliteli bir alt yapı ve içerikle tasarlanarak, keşfedilme kapasitesini, arama motorlarında yapılan taramalarda en üst sıralar taşır.

Web sitenin kolay ve süratli taranabilmesi için, kuruluş aşamasında kod yapısı çok iyi oluşturulmalıdır. En uygun Yazılım Dili ve Programlama Teknikleri düzen içinde birleştirilmelidir. Yavaş yüklenen sayfalar okuyucuyu sıkar, zaman kaybettirir. Sitenin hızlı olması aynı zamanda arama motorlarındaki tarama sıklığını da artıracaktır. Dolayısıyla indekslenme sıklığı hız oranı da yükselecektir.

Etkili Başlık belirlenerek hazırlanan yazılar okuyucuda merak uyandırır. Etkili içerik açıklamaları ile zenginleştirilen yazılar daha çok okunur.

Kullanıcı Unsuru Denetimi ayrı bir önem arz eder. Kullanıcının site içerisinde gezinme süresi, oturumu kullanma süreci, konu başlıkları ve tıklanma sıklığı taranma değerlerini artırır.

ÇÖZÜMLER

Heyecanınıza Bizi Dahil Edin !